Lampy LED zdobyły zaufanie konsumentów, dzięki wysokiej trwałości oraz efektywnej pracy. Nie są to jednak wszystkie kryteria, dzięki którym Polacy coraz częściej decydują się na zmianę sposobu oświetlenia. Głównym czynnikiem jest aspekt ekonomiczny. Inwestycja w LEDy pozwala zaoszczędzić na kosztach energii.
Czy ta inwestycja się opłaca?
Żarówki ledowe są droższe niż ich tradycyjne odpowiedniki, dlatego warto dogłębnie przeanalizować ich zakup. Warto wiedzieć, że zużywają one nawet 80% mniej energii niż zwykłe żarówki, czy też halogeny. Z tym argumentem o wiele łatwiej jest przeboleć inwestycję w ten typ oświetlenia. Dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym inwestycja ta szybko się zwróci.
Mniejsze nagrzewanie
Czynnikiem, który również odgrywa dużą rolę w energooszczędności żarówek ledowych jest znacznie mniejsze nagrzewanie. Wydzielają one mniej ciepła, co zawdzięcza ich wysokiej sprawności. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w przypadku oświetlania obiektów, które są czułe na promieniowanie cieplne, gdzie muszą być zachowane stabilne wartości temperatury. Lampy ledowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, czy też przedpokój.
Bezpieczeństwo
Inwestycja w żarówki ledowe to decyzja, która wpływa na nie tylko na budżet, jak i na bezpieczeństwo domowników. Diody wykonywane są z w pełni bezpiecznych materiałów.